אסתמה של העור, היא תופעה של התפרצות של דלקת כרונית של העור המכונה: אוטופיק דרמטיטיס.

התסמינים של דלקת העור, מתאפיינת ביובש חמור, גרודים, אדמומיות ואקזמה המופיעה בפנים, בצוואר, בקרפקפת ובקפלי הרגליים והידיים.

הסיבות לכך נגרמות כתגובה לפעילות יתר של מערכת החיסון, בשל אכילת מזונות אלרגניים או בשל תופעות מזג האויר.

פחמימות ריקות, ואכילת סוכר לבן - הידוע כגורם מגביר דלקת. מזונות מעובדיםם או מטוגנים, יש להוציא מהתפריט היומי על מנת למנוע הגברת אלרגיה. מזונות נוספים המסומנים כמעוררי אלרגיה הם: מזונות המכילים חלבון מן החי כגון: מוצרי חלב, ביצים, עוף, בקר, בוטנים, ופירות הדר כתומים, מומלץ לצרוך אומגה 3 וחומצות חיוניות המסייעות להפחת הדלקת כגון: אבץ הידוע ביכולותיו לתרום לתפקוד תקין של העור.

קילוף של העור על גבי השכבה החיצונית, יובש ואדמומיות, שכיח בתקופת המעבר. תופעה זוו מופיעה בעיקר לבעלי גוון עור בהיר ורגיש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

עור הפנים מקבל מראה עמום ויבש, ולכן רצוי לטפח אותו ע"י קרמים המיועדים לשמירה על חיוניות והגמשת העור. רצוי לשנות מעט משיגרת הטיפוח הרגילה ולהוסיף סרום או עיסוי במהלך היום, שימוש במסיכה עשירה במינרלים גם יכול לעזור.

מריחת קרמים היא דבר הכרחי אך ישנה דרך נוספת ויעילה היא הטיפול הפנימי ע"י תוספי תזונה.

ויטמינים ומינרלים שונים המסייעים לשמירה ומניעת יובש.

לקופן – מגן על העור מנזקי השמש

קולגן – בונה את העור

קרטין – מסייע לשמירה על חיוניות הציפורניים והשיער

אבץ – שומר על תפקוד תקין של העור


צמחי מרפא שיכולים לסייע: שן ארי, סינרה, ארקטיום לאפה – המרצת המטבוליזם וסיוע בחילוף חומרים תקין. מחזקים את מערכת החיסון, וגורמים לניקוי הכבד מרעלים, מה שישליך ישירות על מראה עורכם.

צמחים למריחה: קומפרי, הידרוקוטיל, קלנדולה - השתמשו בסבונים נטולי פארבנים הגורמים לגירוי בעור. מריחבה של תערובות אלו ירגיעו את העור.

חוחובה, שמן לבנדר, פטצ'ולי - שימוש בשמנים באמטיה חמה יכולים להרגיע את העור בצורה משעותית. כמו כן שיבולת שועל הידועה כמסייעת בהרגעת העור.

השתמשו בכותנה מלאה במגע ישיר עם העור יפחית את הגירויים וימנע אדמומיות.

תופעה נוספת הנגרמת כתוצאה מיובש עונתי היא דלקת בלחמית העין. יובש הנגרם כתוצאה ממגע עם חומרים, אבקני פרחים, אבק, בעלי חיים. בעיקר היא מופיעה בתקופת אביב ולכן נקראת "אביבית".

הסובלים מכך יחושו גירוים ואדמומיות בעין, במיוחד מרכיבי עדשות המגע, הימנעו מגרודים על מנת למנוע התפתחות דלקת קשה יותר. יש להשתמש בטיפות של דמעות מלאכותיות על מנת לנקות את העין ולסייע בזמן היובש.