השבוע קיבלתי הודעת וואצפ נורא מעניינת: "בחור טוב, משכיל, מחפש בחורה טובה עם מידות טובות, מראה חביב שתהיה בהירת שיער, שלא תהיה מעל גיל 22,  נעימת הליכות ועם מקצוע ביד.ו לסיום מבקש סכום לגיטימי של 200-250 אלף ש״ח״.

קראתי פעם וקראתי שוב,ניסיתי להבין מה בעצם קראתי כאן.האם זה בחור שמחפש אישה טובה להקמת בית נאמן בישראל,או אחד שחשב שלהתחתן זה לבוא עם רשימת מכולת אל השדכנית,ולבקש שלא יחסר מן הרשימה שום פרט.צד אחד,זכותו של אותו בחור,לא ככה? מידות? צודק בהחלט! מראה?גיל? נו ניחא..עד,שהגעתי לסכום הכסף שדורש הבחור,פה נפלתי.

למה נפלתי?כי לא הבנתי בעצם מה אותו אחד דורש? מה זה? מזו החוצפה הזו? לדרוש כסף עוד לפני שבכלל ראית ותהית על קנקנה של הבחורה? האם כסף זה באמת אולטימטום שמשתמשים בו בעולם השידוכים?.

ולא שאני אומרת שזה רק מהמין הגברי, גם אנחנו לא כאלה צדיקות וישנן בנות שלא דופקות חשבון כלל וכלל, ומכינות רשימה של לפחות עם חמישים שישים פריטים שיהיו בבחור. ולא, לא מדובר בפריטי לבוש מזארה.

לאן הגענו? מה זה הדבר הזה?

אז כן אני מודעת לכך שהזוג הצעיר צריכים עזרה כלכלית בחודשים הראשונים שלו, ויש דירה ויש חשמל ויש עוד אלף ואחת הוצאות שהזוג צריכים לעמוד בהם, מה שלא היה מוכר להם לפני כן, במיוחד כשמדובר בזוג שבא מהמגזר החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

אך, סליחה אדוני היקר. לא, זה לא משנה מהיכן היא באה, אם היא אחת שההורים שלה בקושי גומרים את החודש או ההפך, אבא שלה הוא זה שתרם את חמשת ספרי התורה של הישיבה שלך. כסף לעולם לא אמור להיות בכלל ברשימה שלך במציאת האישה שלך! אם היא אחת עם מעט כבוד לעצמה ולבן הזוג שלה שיהיה, היא לא תוכל להביט באחד שמבקש מזומנים באותה נשימה שביקש בחורה עם מידות טובות. כמים לפנים, לא כך?

ובכלל, לא נראה לכם טיפשי הרשימות ההזויות האלו? היי, האמיני והאמן לי, תחפש פשטות, חפש תמימות חפש מידות טובות. אל תחפשי דוקטור למשפטים 'ישיבישר' חברה' מן גבוה ונאה שאבא שלו נוסע במכוניות שרד. ברגע שהוא יגיע, לא תהיה לך שום רשימה בראש, את פשוט תביני שזה זה, בעינייך היא תהיה הבחורה המושלמת ביותר בעולם, והוא יהיה המושלם ביותר עבורך.

לא חבל, שבגלל אותה רשימה...את מאבדת את הסיכויים למצוא את אותו אחד מושלם, מהר יותר?.