זה כבר נהיה סוג של סלוגן לאינספור אנשים.״לא פשוט להיות פשוט״, ככה הם אומרים. אז, למה כולם רוצים להיות אדם פשוט? אם זה כלכך לא פשוט. אבל מזה בעצם להיות אדם פשוט? משפט שהוא כל-כך פשוט ולא פשוט, כך אני אגדיר אותו.

במה זה בעצם תלוי? ברכוש שיש לי?ברמת חיים?בסוג פלאפון או היכן למדתי ואיפה ואת מי פגשתי בחיי? או שזה בכלל לא קשור בזה? וגם אם כן יש לי את אותו פלאפון משוכלל או רמת החיים שלי גבוה, דברים שלאדם פשוט אין. אבל מי ומה בכלל קבע מה זה להיות פשוט?

ככל שהעמקתי  יותר ויותר בעניין הפשיטות, הגעתי למסקנה שיש שתי תשובות, איך למה ומדוע להיות אדם פשוט, ובמה זה תלוי בכלל. יש את האדם הפשוט, שחי בפשטות וכל מה שהוא יודע ומכיר זה להיות פשוט. הוא לא רודף אחר הדברים שהעולם מציע, הוא פשוט משתמש בדברים הבסיסיים לחיי היום יום שלו. הוא לא מחפש להראות ולשנות, הוא מאושר ומבסוט עם מה שיש לו, ואינו שואף ליותר מכך, כי הוא פשוט, פשוט!.

יש את האדם שהוא פשוט בתוכו, במידותיו. אדם כזה, הוא בעצם האדם שיישאר פשוט כל חייו, לא משנה היכן תניח אותו ולאן יקחו אותו החיים, הטבע שלא הוא של אדם פשוט. אדם שיודע שהוא בסך הכל בשר ודם. שכמוהו יש עוד שמונה מליארד בעולם הזה. שכולם שווים בעיניו ואת כולם צריך לכבד. אדם כזה לא יודע גאווה מה היא, אדם שמאושר ממה שיש לו כי הוא יודע שמה שיש לו עכשיו זה בדיוק מה שהוא צריך, הוא מאושר ממה שיש לו, ונהנה מהפשיטות הזו. הוא אדם שגם אם הוא ישב על מליונים, הוא יודע שכסף לא מודד אנשים ואת איכותם.

אדם פשוט, יכול להיות שף גדול במסעדה הכי מדוברת בעולם והמנות הכי טובות בעולם, אבל הוא יודע שהתפקיד שלו זה לשמח אנשים דרך האוכל שלו, הוא מקבל בעונג את המחמאות בשביל שיתנו לו כח להמשיך ליצור ולייצר מנות פאר, לא בשביל הגאווה שלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

אדם פשוט הוא אחד שיודע מה היכולות שלו בריקוד ובשירה, בלימודים ואפילו בהתבטאות כלפי האחר. אך הוא לא חושב שזה משהו שהוא צריך להתפאר או להתגאות בזה, הוא פשוט נהנה מזה בשביל עצמו ובשביל להיות עזר לאחר.

אדם פשוט הוא אותו אחד, שלא שופט את השני, כי הוא מבין שלא יוכל לעשות זאת עד שיגיע לנעליו. הוא יבליג כשיקבל נזיפה מהממונים עליו, כח הוא מכבד אותו ואת מפקדיו.

אדם פשוט, הוא לא מודד עצמו כלפי אחרים והוא לא משווה את האחרים אליו. הוא לא מנסה להראות מה יש לו, כי הוא לא בתחרות עם אפחד. הוא לא מנסה להתעלות על אפחד, כי המעמד שלו זה מה שהוא רוצה להיות בו במצב תמידי, מעמדו של אדם פשוט.

הדבר הכי קל, זה להיות אדם לא פשוט. אדם שמחפש להוכיח שהוא יותר טוב, שלו יש יותר. הוא רודף אחרי הכבוד ולהוכיח לכולם שלו יש יותר והוא מצליח יותר. זה כלכך קל, כי רוב העולם הוא כזה, כל העולם רוצה להיות הכי טוב והכי למעלה מעל כולם.

אך, אם העולם היה עוצר רק לרגע, והיה מנסה להבין בעצם, מה זה להיות פשוט. ומה בעצם הגדולה של להיות פשוט, הוא היה מבין שהאדם המאושר בעולם הזה, זה אותו אדם פשוט.

אז בהחלט,לא פשוט להיות פשוט.

שנזכה:)