המתכון המנצח הינו במלה אחת – תפילה, להתפלל לבקש בעיקר בשמונה עשרה של מנחה, בהדלקת נרות, בהפרשת חלה, פשוט לא להפסיק להתפלל על העניין הזה, אם עבורכם ואם עבור ילדכם. אמרה לי אמא לבן שהתארס לא מזמן, הייתי הולכת ברחוב ומתפללת, מבשלת ומתפללת, כל הזמן ביקשתי וביקשתי, ואכן נעניתי. פעמים רבות מרגישים פתאום צורך להתפלל על שידוך בלי סיבה מוגדרת, אז לא לפספס את התחושה, לעזוב הכל ולפתוח ספר תהלים, כנראה שבשמים יש צורך עכשיו בתפילה שלכם לעניין השידוך.

כתבתי במאמרי הקודם להתפלל אבל לא להשתגע, שאלו אותי מה זה להשתגע? הכרתי אם שהתפללה על שידוך של בתה, הבת מגיל 19 בשידוכים, בגיל 22 שעדיין לא השתדכה האם כבר כמעט השתגעה, היא התפללה בהיסטריה בבכיות עצומות, כמעט טיפסה על הקירות כפשוטו, הבת בסוף התארסה שלוש שנים מאוחר יותר.

כלומר האם החליטה שהילדה הזו צריכה להתארס בגיל מסוים והקב"ה חשב אחרת והוא הקובע. ולכן לא לבקש באופן כזה שאם לא נקבל עכשיו ומיד, אנחנו מאבדים את שפיותינו, אלא להתפלל חזק מכל הלב, שהילד יכנס לחופה בעתו ובזמנו. מובא ש"שערי דמעה אינם ננעלים", אך לא תמיד מצליחים להזיל דמעה, ושלא מצליחים אז אפשר להתפלל בלי דמעות והתפילות יכנסו לא דרך השער הנעול אלא דרך הדלת האחורית שתמיד פתוחה לאמהות יהודיות... תפקיד התפילה גם לעזור לנו להחזיק את הראש מעל המים, לראות אופטימי, ליהנות מהילדה שעדיין בבית, לדעת שעוד מעט היא תתארס, לפי המזל של אותו הילד, לפי המסלול שאותו הילדה צריכה לעבור!

מה שעוד עוזר עשיית חסד עם הזולת אפילו עזרה שלכאורה נראית קלה, לסייע בבית, לסבתא, לאח נשוי, לחברות במציאת עבודה וכו', לסייע בשמחות של אחרים. ידוע לי על בחורה שהייתה חמש שנים בשידוכים, להוריה לא היה כסף לחתן אותה כפשוטו, ובהתאם לכך היו ההצעות, אם בכלל, לכאורה נראה עניין ללא פתרון, בחתונה של חברתה הטובה, שגם התחתנה בגיל 25, דאגה אותה בחורה לכל אביזרי הריקודים עבור הכלה ועשתה זאת ממש במסירות נפש. לאחר חודש מהחתונה, אותה בחורה התארסה! מכאן גם רואים שאם ד' רוצה שהילדה הזו תכנס עכשיו לחופה היא תכנס עם כסף או בלי כסף.

ישנם גם סגולות רבות, יש שיאמרו ניסיתי לא עוזר, אחרות יאמרו עשיתי וכן עזר, סגולות, כן, לא, מה המינון אם בכלל.
נראה, שסגולות יכולות להועיל, אבל נראה שגם ללא הסגולות הילד יכנס לחופה. לפעמים תפקיד הסגולה רק לתת הרגשה שעושים משהו, וזה גם משהו... לפתחה של כל אחת מגיעה סגולה, שמישהי ייעצה לה בזמן מסוים, כלומר יתכן ויש מקום לסגולה שתעשי אותה דווקא עכשיו, (עובדה שאתמול לא ידעת על זה), יתכן שלך זה יועיל ולאחרת לא, הרבה פעמים את יודעת על סגולה ולא עושה אותה, ופתאום נכנס לך בראש כן לבצע אותה, אז תבצעי. אחת הסגולות שאני יכולה להעיד עליה כעוזרת מאוד זה הליכה 40 יום לכותל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

סגולה לא קלה אבל תמיד עובדת, מדובר בהליכה של 40 יום לכותל, ולהתפלל על שידוך. יש ללכת עד השקיעה יום יום כולל שבתות. ואם תאמרי עשיתי ולא נושעתי אז תדעי שבטוח זה הזיז משהו, אולי לא יצא עדיין השידוך אבל זה "פותח סתימות"... (לפעמים צריך לעשות אותה בהפרש זמן, פעם נוספת).

לאלה הגרים מחוץ לירושלים, אספר לכם, שיש לי חברה הגרה בבני ברק, והחליטה להתפלל 40 יום בכותל, ונסעה כל יום אחרי העבודה, ובשבתות התארחה אצל משפחתי, היא מסרה את הנפש והממון על העניין הזה, כמה ימים אחרי שסיימה את הארבעים יום התארסה. כמובן לא לכל אחד זה מתאים ואם נראה לך שגעון אז אל תעשי, עושים מה שנראה סביר ומתאים לי, הנפש של האדם יודעת למה היא מסוגלת, לא דורשים מאדם לעשות מה שלא מתאים לו.

לסיכום במישור של התפילה - כל הזמן, במישור של החסד - במסירות. שאז בעזרת ד' אין ספק שהמזל טוב כבר ידפוק בדלת שלכם. "על החשבון" אני כבר מרשה לעצמי לומר לכם: מזל טוב.

ג. הלוי מחברם של רבי המכר הנודעים: השידוך, כפרה בכפור, נשק סודי, הסמינר, היהלום, המרגל, שרביט קסמים, מדרון חלקלק ועוד.