בשנת 1963, כאישה החלוצה במסע הזה, הטיסה ולנטינה את ווסטוק 6. היא הוכתרה כאסטרונאוטית הצעירה ביותר בעולם, והיא זו שהקיפה את כדור הארץ 48 פעם במסע של שלושת הימים שלה לחלל.

השבוע היא חוגגת 80. אך מסתבר שהגיל לא אומר לה דבר כי יש לה עדיין חלומות להגשים. אם זה נשמע לכם קצת לא ריאלי, אז ולנטינה ממהרת להגיד לכם, שכל מה שעשתה עד כה, הוא אינו ריאלי. כי היא הגיעה לחלל ללא שום יידע בטייס. כולם זילזלו בה ואמרו כי גופה לא יעמוד בלחץ, והיא אינה מתאימה לתפקיד. ולנטינה מצידה עמדה על שלה, ולא רק זה, לאחר הטיסה היא הצטרפה לחיל האוויר הסובייטי ופרשה ממנו רק בשנת1997 בדרגת קולונל.

בשנת 2007 סיפרה ולנטינה לעולם, כי קרתה תקלה בטיסה ההיא שהפכה אותה לאסטרונאוטית הראשונה והצעירה ביותר בעולם. תקלה שכמעט גבתה את חייה. בזמן החזרה שמה לב ולנטינה כי במקום להתקרב לכדור הארץ, היא מתרחקת ממנו. בשל העובדה כי היא אינה יכלה להטיס את הכלי מחוסר ידע, והשליטה על החללית הייתה מכוונת על טייס אוטומטי, היא הייתה חסרת אונים. אך בנס חזר הכלי למסלולו והיא הגיעה בשלום חזרה.

מסתבר שזה עוד לא הסוף וישנם עוד הרבה חלומות שולנטינה צריכה להגשים, היא עדיין לא סגרה את הבסטה. ולנטינה הודיעה כי היא מתכננת להוביל מסע למאדים, כמובן אם זה יתאפשר לה. משנתהה של ולנטינה: 'אין דבר כזה לא יכול, הכל אפשרי"..

כיום, ולנטינה בת השמונים הפכה לדמות פוליטית מרכזית ועובדת בפרלמנט הרוסי.