לקבל שיחת טלפון מאביתר במוצ"ש, זה כמו לקבל שיחת טלפון מאראלה ממפעל הפיס ביום רגיל. ולא רק אלף הודעות שלא נקראו, היו שם גם מליון שיחות שלא נענו. "תעני לי מהר בבקשה".נו נו, בטח הוא לחוץ ללוק שלו לחתונת השנה שתתקיים ביום שלישי, והוא לא מצליח להתאים את הנעל לחליפה, אז כמובן שיתקשר לסטייליסטית של המשפחה.

"שבוע טוב אביתר" אני אומרת לו בקול הכי חביב שאני יכולה להנפיק במוצ"ש. "סוף, סוף כמה זמן לוקח לך לענות?" סליחה..באמת. "לא משנה, שמעת על אבי?". "נו מה עכשיו? לא מצליח לקשט את הרכב לחתונה שלו? או ששוב הוא הסתבך עם הטבעת ואיבד אותה?" אני אומרת לאביתר בטון הכי אימהי שלי. "אז זהו שאין טבעת, אין רכב, אין חליפה, ואין נעלי זארה, אבי ביטל את החתונה!".

"מההההה?, מה ביטל? מי ביטל? ומה קרה שם? הכל בסדר כולם בריאים? אתה מודע לכך שהחתונה היא עוד פחות מחמישים שעות!? אולי נכנס ללחץ? שטויות זה קורה לכולם, שישתה מים וירגע ויתחיל לקשט את הרכב בזריז כי לזה באמת אין זמן!". את כל זה אמרתי בנשימה אחת, מנסה להחדיר את זה טוב טוב למוח של הבן דוד, שיחדיר את זה לחברו הטוב אבי.

"לא, זהו, זה הסתיים, הוא מבטל את החתונה, הוא התפוצץ הוא לא יכל יותר, יום שישי היה פיצוץ גדול והוא אמר לה שזהו זה מסתיים. הפעם זה סופי, אבל אני לא יודע מה להגיד לו! הוא בוכה לי בטלפון! מה את חושבת לעשות?".

כמה דקות של צעקות ושיח אילמים ביני לבין אביתר, עד שבעצם הבנתי מה הלך שם. ובשביל להבין, צריך לחזור חצי שנה אחורנית, משם הכל התחיל.. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

אבי ושיר הכירו בדרך די פופולארית ומקובלת לשנת 2016. שיחות ווצאפ וקבוצות בין חברים, משם זה עבר לפרטי ומאז הכל הסטוריה. "ברנדג'לינה של המגזר החרדי"  קראו להם, אולי באמת בימינו ווצאפ נקרא גם שדכן בכיר, כי איך תסבירו את זה שאחרי חודשיים אבי כבר כרע ברך והציע לשיר נישואין?.

מבחוץ? הכל היה נראה מתוק, כולם כבר חיכו לחתונה של הזוג המאושר והפוטוגני למדי, אך כמה מוזר היה לשמוע שהחתונה נדחית בחודש. למה? שאלו כולם..נו נו, בטח בעיות עם האולם או עם השמלה המושלמת, לא כל-כך התייחסנו באמת. ולכן, כשאבי הכריז בקול שהחתונה מבוטלת, היינו בטוחים שזו עוד קריזה של הזוג. כמה קשה היה לראות בכל הקבוצות שבה אבי היה חבר את הודעת הביטול: "חברים שלי, החתונה שלי מבוטלת, אני מתנצל על ההתרעה הקצרה והכלכך קרובה שיהיה שבוע טוב ומבורך". 

משם זה החל ושם זה נגמר, כמה חבל. אך מסתבר שמלכתחילה היו צרות בגן עדן. וגם אם בעיניי חוץ היה נראה כי הזיווג הזה זה בול משמיים, מסתבר שזה רק כלפי חוץ או כלפי פנים, פנים האייפון או אפליקציית הווצאפ. זה החל במריבות שהחלו אחת לשבוע ועברו לפעם בשעה. זה המשיך במריבה עם המשפחות וכל החברים הסובבים, אך היי! האהבה מנצחת! אנחנו כן אוהבים?

הם בהחלט התאהבו ואפילו מאד, זו הייתה אהבת אמת. אך אולי זו הייתה התאהבות, ולא אהבה. כי ככל שהחתונה התקרבה הברדק היה גדול יותר, החוצפה והזלזול אחד כלפי השני גם הוא גדל וגדל. היי, החברים מסתכלים, כולם סומכים עלינו שאנחנו זוג משמיים, ושנת 2017 היא שנה שכולם כבר צריכים להתקדם, לא צריך להתקע בדעות קדומות. אנחנו יודעים לנהל עניינים, וכמו שאומרים בשירים - 'אהבה תנצח את הכל'.

אז כן, הם דחקו ודחקו את הבעיות שהתווצרו, המשפחה לא רוצה את השידוך? אז מי צריך משפחה כזו שלא מפרגנת?אנחנו אוהבים!. החברים עושים בעיות? הם לא באים לה כלכך טוב? אז יאללה להתחיל לחסום הם לא מבינים באושר שלנו. נו אז מה אם הוא לא רוצה את מה שאני רוצה, נו ואז מה אם אני לא רוצה לגור שם ואתה לא רוצה לעזוב את המשפחה, נו ואז מה אם אנחנו רבים כל שניה כי אתה לא מקשיב לי והיא לא תקשיב לך, ואז מה אם היא אמרה כל שניה לבטל את החתונה? ואז מה אם הוא הרגיש לפעמים סמרטוט והיא הרגישה שהיא עדיין חושבת אם זה מתאים לה בכלל, גם שבוע לפני חתונה, הרי הם 'אוהבים' והם יודעים איך לנהל את העולם עם אמוג׳י, סמיילי או אמוג׳י כועס או מקסימום חסימה.

עד שזה פשוט התפוצץ לו, וזה קרה כמה שעות לפני חתונה. זה קשה, זה כואב, זה נורא. ואני עכשיו יושבת, במקום בכיסא של כבוד מול חופה לבנה, אני יושבת וכותבת את הסיפור הזה, סיפור ה"כמעט חתונה".

#שידוכי _וואצאפ_2017 #