הבעיה היא לא למה לשלב, אלא איך! זה מה שטוענת אליזבת ואקס, מנכ״לית בדימוס של עמותת Quantum Leaps, עמותה שעוסקת בקידום עסקים בבעלות נשים, פמיניסטית מוצהרת ומנכל״ית אגודת ״יWEConnect International״ בהווה.

"חלק מעצמאותה של האישה תלויה ביכולת שלך לפרנס את עצמה" היא טוענת, אך גם מיישמת. היא הקימה את האגודה בשם: Quantum Leaps ,עמותה שמטרתה לקדם כמה שיותר עסקים בבעלות נשים,ולגרום להם לצמיחה ולשגשוג, ובזכות האגודה זכתה אליזבת׳ בפרס שמוענק לאנשים שעשו דברים יוצאי דופן עבור נשים ושילובם בעולם העסקים.

אליזבת' ואקס, תלוי איך.. (צילומסך מיתוך יוטיוב) 

לאחר מכן הקימה אליזבת׳ את הארגון "WEConnect International", ארגון ללא מטרות רווח. מטרתו היחידה היא לסייע לנשים בעולם העסקים, והעצמתם על ידי חיבור אותן נשים עם הזדמנויות עסקיות,סטארטאפים ,השקעות,ועסקאות נדל״ן ושיווק. גם בארץ ביקרה אליזבת׳ כשהשתתפה בכנס אגודת ״יסמין״ בתור אורחת כבוד.יסמין הוא איגוד נשות העסקים בישראל, שהוקם בשנת 2006 בישראל,ומטרתו לסייע ולקדם את הנשים הישראליות בעולם העסקים. 

בכנס נשאה אליזבת׳ דברים ואמרה: "אני מאד מתרגשת על כך שהוזמנתי על ידי עפרה שטראוס, (נשיאת יסמין) זה כבוד גדול בשבילי, וכבוד גדול לראות שקיימות עמותות כיסמין, עמותות שכל כולן על טהרת קידום נשים בעסקים בכלל, והענקת תודעה לכך שנשים יכולות לעשות הכל ולהצליח בהכל, בפרט". 

‏הזדמנויות עסקיות (צילום שאטרסטוק) 

האיגוד שהקימה אליזבת׳ WEConnect International מייצג מעל לשבע מאות מליארד דולר בכוח קניה שנתי. הארגון מסייע לבעלות עסקים להצליח בשוק העולמי ומחבר בין העסקים שלהן, להזדמנויות עסקיות שוות שיעיפו להן את העסק גבוה במדד ההצלחה. האיגוד נוסד על ידי חברות עסקיות ענקיות כגון סיסקו, מייקרוסופט ואינטל. ובמקביל הארגון לוקח עסקים קטנים בבעלותם של נשים, מחבר אותן לחברות גדולות ובנלאומיות, וכך נותן להם לצמוח ולהפוך את העסק למצליח ומוכר יותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

אז מה בעצם מטרת האיגוד WEConnect International?

קידום עסקים קטנים:

אחת המטרות של האיגוד, הוא להפוך עסק קטנטן לעסק קטן, עסק קטן לעסק בינוני, עסק בינוני לעסק גדול, ועסק גדול לעסק ענק. איך עושים זאת? נותנים לעסק הזדמנות, משלבים אותו עם עסק גדול ומצליח, מחברים אותו לחברת ענק. וכך כולם מרוצים. ברגע שהעסק מתרחב כך גם ניתן לשלב עוד ועוד עובדים. זה גוד-ביזנס. כך גם בעלת העסק מרוויחה, אותה החברה המשתפת, וכך גם שילבת עוד ועוד עובדות חדשות לעסק. 

שילוב נשים בכל עסק אפשרי:

עוד מטרה שהוצבה על ידי הארגון, היא בעצם להכניס נשים לכל עסק אפשרי, גם אם מדובר בחברה שמייצרת מכוניות, וגם אם מדובר בנדל״ן וכח אדם. לתת לאישה כל תפקיד רצוי גם אם בנורמאליזציה התפקיד לא מיועד לה.

ללמד נשים להכיר בפוטנציאל של עצמן:

אחת הבעיות הגדולות ביותר, זה שנשים נרתעות מפתיחת עסק משל עצמן, הן מעדיפות לעבוד תחת חסות או בתפקיד קטן יותר. "אנחנו לא חושבות מספיק בגדול וכאן טמונה הבעיה, מנסיון, לא יעלה על דעתינו להקים עסק. וגם אם כן, לא עולה על דעתנו לנהל עסק גדול, אין לנו את האומץ לחשוב על להתמודד מול הממשלה ולנסות לקבל מכרזים, לפתוח עמותות ותאגידים. אנו לאט לאט משתפרות, אם כי הדרך עוד ארוכה,כח הפוטנציאל נמצא אצלינו ביג טיים, ועסק שמנוהל על ידי אישה לעומת עסק שמנוהל על ידי גבר, הוא מצליח הרבה הרבה יותר, מנסיון! אין מה לעשות, לנו יש את הכלים להצליח ולעשות הכל על הצד הטוב ביותר והיצירתי ביותר". אומרת אליזבת׳

‏מתקדמות הלאה (צילום שאטרסטוק)

להרחיב את התודעה:

"ברגע שמשלבים עסקים קטנים בגדולים, זה בסך הכל מגדיל את התודעה" אומרת אליזבת׳. "ניקח לדוגמא את וולמארט, שהיא חברה שעובדת אתנו, וולמארט היא חברה שמעודדת את 10,000 הספקים שלה, (ולא סתם ספקים, מדובר בחברות הייצור הגדולות בעולם) להתחיל לדווח כמה נשים מועסקות בעסק, והאם הם משקיעים איזשהו אחוז מהכסף שלהם על עסקים קטנים בבעלות נשים. הספקים שלהם עובדים עם כל העולם, ומעבירים את זה ללקוחות שלהם, וכך הגלגל לא נעצר וממשיך להתקדם הלאה והלאה".