ישנן מדינות בהן להיות אישה ולעבוד. זה כמו שגבר ילבש שמלה, אין שום קשר למציאות. ויותר מכך,ישנם מקומות ששם עבודת נשים היא טאבו! אך, מי שלא יודע כמה אנחנו ערמומיות וקומבינטוריות, לא יודע מה זה נשים. אחרת, איך תסברנה את המקרה הבא?
 
סיסה אבו-דאהו, הייתה רק בת 21 כאשר נולדה לה בתה הראשונה כשבעלה נפטר. מה שהפך אותה לאם חד הורית שחייבת לצאת ולהתפרנס בשביל להביא אוכל הביתה לבתה הקטנה.
 
כמה שבמצריים זה לא מקובל שנשים תעבודנה, הקהילה שממנה באה סיסה, היא קהילה הרבה הרבה יותר שמורה משאר המקומות במצרים. ושם הם מאמינים שאישה לא צריכה לצאת מהבית, ובטח שלא לפרנס. הרבה אופציות למקומות עבודה לא היו לה. עד שהחליטה סיסה, להתלבש ולהראות כמו גבר ולצאת לעבוד בתור גבר.
 
"הייתי חייבת לעשות זאת,אחרת מי היה מפרנס את ביתי הצעירה? בשביל לא להעלות את חשד הגברים בי, החלטתי ממש להראות ולהתנהג כמותם. כמובן שהרחקתי לכת לעבוד בכפרים שבהם לא מכירים אותי בתור אישה, ושם עבדתי כמו שאר הגברים, ואפילו הצטיינתי מכולם" מספרת סיסה.
 
וזה התמשך והתמשך, לארבעים ושש שנה בהם מדי יום הייתה יוצאת סיסה מהבית בתור גבר בשביל להביא פרנסה הביתה. לפני כמה חודשים פורסם סיפורה ברחבי מצריים,והוענק לה פרס עם תואר "האישה המפרנסת", אחרי שנים ארוכות שבהן היא זו שפרנסה את משפחתה לבדה.
 
"אני מוכנה לעבוד בכל עבודה,להראות כגבר, להרים לבנים על הגב ולבנות מדרגות. רק בשביל שאני זו שאפרנס את משפחתי ואותי, את ביתי ואת משפחתה ולא אף אחד אחר". 
 
ובאמת, בכל מהלך 46 השנים בהם התחפשה סיסה לגבר, היא עבדה כפועלת בניין, בצחצוח נעליים ברחוב, חקלאות, ניקיונות, ובעוד כמה עבודות נוספות. כיום עובדת סיסה כמנקה נעליים ברחוב, עדיין לבושה בלוק של הגבר, אולי מהרגל, אולי כי זה באמת נוח..
 
מי שבאמת מעריכה את כל הסיפור הזה ואת המאמצים, זו ביתה של סיסה, הודה. "אמא הייתה יוצאת כל יום בחמש בבוקר, וחוזרת בשביל להכין אוכל בבית ואז שוב הולכת לעבוד בעבודה אחרת. מה שחשוב שבזכות אמא היה לנו בית ואוכל חם תמיד על השולחן. עד עכשיו היא מפרנסת אפילו אותי, שגם לי יש כבר משפחה"