הצצה נדירה שפורסמה ב-Daily mail אל מאחורי הקלעים של בית מאדאם טוסו, מוזיאון השאווה באנגליה, תפשה את האמנים עובדים מסביב לשעון בהכנת פסל שעווה של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ לקראת יום ההשבעה בחודש ינואר.
הדמיון המצמרר היכה אותנו בתדהמה, כשכל נים ונקודת חן בפניו של הנשיא הנבחר מובאים בדיוק מירבי ובכישרון פנומנלי בפסל השעווה.

תהליך יצירת הפסל הוא תהליך ממושך, מדוקדק וקשה, כאשר לצורך התכנון האמנים משתמשים במאה תמונות מכיוונים שונים במטרה להשיג העתק מושלם מכל הזוויות והמימדים. וריטי טלבט מפקח העבודה מספר כי רק תהליך החדרת השיער לקח 4 שבועות. 

בימים אלו עובדים האמנים על צביעת הפסל (לא פחות מ-20 שכבות צבע), ועל הפינישים האחרונים שיקחו עוד מספר ימים לפני שיהיה ניתן להציג אותו בציבור. "ברגע שהכל יהיה מושלם, הוא ילקח אל מעצב השיער, שיעצב לו תספורת זהה ומדוייקת," אמר טלבוט. רשת מאדאם טוסו, המונה 17 סניפים הפרושים על פני חמש יבשות, תפיק את התצוגה בלונדון לפני שתשלח אותה לחו"ל. 

המוזיאון אומר שפסל יהיה מוכן ב -20 בינואר, היום בו טראמפ יוכתר ויושבע לנשיא ה -45 של ארה"ב. למעשה, כבר ביוני החלו האמנים להכין דגמים ראשוניים של פסלהם של הילרי קלינטון ודונלד טראמפ כאחד, כדי שבבוא העת יהיה להם פסל מוכן של הנשיא שיבחר. אך זו לא הפעם הראשונה שהם עובדים על הכנת פסלו של טראמפ, כב ב-1997 הוצג במוזיאון פסלו של איל הנדל"ן המפורסם, מה שהופך אותו לנשיא הראשון שפסל שעווה בדמותו, הוכן עוד לפני שרץ לנשיאות.


‏את הבובה התחילו ליצור כבר ביוני.  מתוך הכתבה ב-  Daily mail