שיינא ועדי (26-29) שתי בחורות רווקות מהמגזר החרדי שהחלו בהקמת מיזם מאד מיוחד. "בראשית" - כך הוא נקרא. כפי שידוע, להיות רווק מתבגר במגזר החרדי זו חוויה לא נעימה ומתישה נורא. עשרות פגישות, שעות של ישיבה על סתם, נסיעות מפה לשם הוצאת כספים מיותרת. פגישות של שעות בלובי מזדמן במוד מתיש. כי כבר אחרי חמש דקות אתה מבין שהרבה לא יצא מהפגישה הזו, אך רק בגלל הכבוד ליושב מולך אינך קם ועוזב בעצבים את המקום. התארגנות בלי סוף תקוות, אכזבות וזמן שלא יחזור חזרה.

יש לכך פתרון? אולי, לאחר מחשבה משותפת ועזרה מאנשים הנכונים החליטו שיינא ועדי להקים פרוייקט שידוכים מעניין. בעולם הטרנד כבר ידוע כ"ספידי דייט". מדובר בערב פנויים פנויות מהמגזר החרדי, ערב שלם שכמובן מבוקר על ידי שדכנים ושדכניות שישהו במקום וינווטו את כל ההליך.

העיקרון הוא להכיר באופן כללי זה את זו ולבדוק בגדול האם ויש זוגות פוטנצייאלים שיהיה ניתן לתאם פגישה המשכית ביניהם. כמובן שכל הערב יעסוק בפעילויות שונות כך שיהיה ניתן לקבל רושם כללי אחד על השניה, ובסופו של הערב יוכלו השדכנים ליצור קשר עם הזוגות הפוטנצייאלים. בערב אחד יוכל כל אחד ואחת להתרשם לפחות מ-15 בחורים/בחורות בו זמנית. וכך לחסוך שעות של פגישות מיותרות, כמו כן ניתן לבחון את התנהלות הבחור/הבחורה בחברה מה שבעצם אומר הרבה על הבחור וכבר סולל לך דרך לבחור/ הפוטנציאלי בשבילך.

בחברה האמריקאית פגישות כגון אלו הן דבר נפוץ וידוע, במגזר החרדי הוא פחות מוכר ואף ברושם ראשוני יוצר רתיעה מסויימת, אך עם הבנת הפרוייקט ניתן לראות שהכל מבוקר בצורה סטרילית ומפוקחת כיאה למגזר החרדי, וכל המאמץ שווה בשביל להכניס את הטרנד גם למגזר השמרני שלנו, וכך לחסוך המון עוגמת נפש למשתדך החרדי המתקדם.

"אנו מופתעות מאד מהפידבקים החיוביים שאנחנו מקבלות" אומרת עדי, "כמובן שכמו כל דבר חדש שקורה, במיוחד במגזר החרדי, לא כולם מקבלים את הדבר בצורה חלקה ואי אפשר בלי הרמות גבה וחששות. אך אני מאמינה שכשזה ירוץ בעזרת השם, אנשים יראו את התועלת ויבינו שאין בזה שום דבר שנוגד לדת או רק טרנד חדשני ומתירני. (שוב, ישנו רב שתומך בעניין ושדכנים ושדכניות שתומכים ונוכחים באירוע) אנחנו פועלים ביחד במרץ ומכל הכיוונים עם ראייה חיובית להמשך ורצון להרחיב את המיזם שכמה שיותר רווקים מהמגזר יהנו מזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

"המטרה היא לשם שמיים בלבד". מוסיפה שיינא, "אנו לא מקבלות מזה דמי שידוך או כדומה. הפוש היחיד שלנו זה כי אנחנו החלטנו להרים את הכפפה עם תקווה שבעזרת השם הרעיון יהווה דרך לגיטימית להכרת החצי השני שלך". 

טום, אחד מהמריצים הדומיננטים של הפרוייקט הזה מוסיף כי "היתרון שלו שאחת הבעיות הגדולות בדייטים בצורה כגון שידוך, קיימת מציאות שיכולה לקרות המון שרווק ורווקה שורפים לילות על דייט שאחרי הדקות הראשונות כבר הבינו שזה לא זה, וזה חסכון של עוגמת נפש רבה הכרוכה בהמון המון ייאוש וגם בעייה של הוצאות מרובות, ואם בפרוייקט הזה נצליח לחסוך את כל זה וגם להגדיל את הסיכויים שלך שבערב אחד תמצא לפחות אחת פוטנציאלית לפגישה שניה ושלישית, ואם הצלחנו? אז מה טוב ומה נעים. וגם כן המטרה היא להביא פתרון לציבור שלנו ושזה יוכל לעזור המון המון לרווקים והרווקות החרדים בשדוכים".

כרגע הגיל מוגבל ל גילאי 24-33, הבחורים והבחורות שמעוניינים בהשתתפות והדבר נראה להם רלוונטי, יכולים למלא שאלון שנשלח למאגר השדכנים והשדכניות שיפקחו על האירוע וינתבו אותו, גם בחורים ובחורות שאינם בטווח הגילאים הזה יכולים למלא את הפרופיל ובמקרה שיש התאמה (בלי קשר למפגש) הצוות יותר אתם קשר ומפגיש בינהם.

מייל ליצירת קשר- bereshitt2@gmail.com