זוג אחיות וחברת ילדות, שלושתן רקדניות מגיל צעיר בלהקות מחול פופולאריות במגזר הדתי-חרדי ובוגרות לימודי הוראת מחול במכללת וינגייט, מינפו את הקשר החברותי והחזק ביניהן להקמת עסק של ריקוד. בשנתיים האחרונות הן מלמדות בבית הספר שפתחו בעצמן הנקרא, איך לא, מחול משולש - בית ספר למחול בירושלים המונה כ-200 רקדניות החל מגיל שנתיים ומעלה.

איך הכל התחיל?

"רקדנו יחד מגיל צעיר, תמיד היינו רקדניות נבחרות והופענו ברחבי הארץ בארועים רבים" הן מספרות. "החלום ילדות של כל אחת מאיתנו בנפרד ושל כולנו יחד כשלישיה היה לפתוח מקום בטוח ומקצועי לרקדניות שבדורנו כדי שיוכלו  להגשים את עצמן ואת הכישורים שלהן. וכך נולד מחול משולש- הבית החם של התנועה.

בית הספר שהחל בקבוצות קטנות יחסית התפשט מהר מאד ותפש תאוצה, כשרקדניות מכל רחבי ירושלים בוחרות ללמוד שם. והחוט המשולש לא במהרה ינתק". הן מחייכות, "המשען שלנו הוא בעובדה שהדרך נעשית בביטחה ובאמונה פשוטה שהכל לשם שמיים ולהנחלת האומנות שנותנת כוח ועוגן באתגרי החיים".

מה מיוחד במחול משולש?

"מחול משולש נקרא כך, כי הוא מורכב  משלושה סגנונות ריקוד נבחרים: בלט קלאסי, מחול מודרני וג׳אז. אנחנו 3 מורות שכל אחת מלמדת את סגנון המחול האהוב עליה ביותר כדי להעשיר את הרקדניות בטכניקה מדוייקת ללא פשרות על מקצועיות והרבה אהבה. ואם מדברים על אהבה…" הן מחייכות, "מחול משולש הוא בית מלא באהבה לכל רקדנית ורקדנית, הבנות מרגישות תמיד במקום בטוח ואוהב. אנו מאמינות כי ילדות ונערות הרוקדות באווירה מפרגנת ומכילה מחזקות את ביטחונן העצמי ולומדות לקבל את עצמן באהבה. זו האווירה הייחודית שלנו- בואי כמו שאת".

הבית של כולן!

"במחול משולש יש מקום לכולן, בנות בלבד, מגיעות אלינו מכל המגזרים. כולן בנות מלך, כולן אוהבות ורוצות לרקוד, ואנחנו כאן כדי להגשים להן את החלום. אצלנו מרגישים תמיד בבית וזו המטרה העיקרית, כי אז היכולת התנועתית משוחררת ומהנה. חוגי המחול מועברים במגוון רמות החל מהצעד הראשון ועד נבחרות ייצוגיות בדגש על מקצועיות ללא תחרותיות תוך עידוד לביטוי אישי ויצירתיות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

איפה מופיעה הלהקה?

"מלבד חוגים שבועיים הכוללים מופעי סוף שנה. להקת המחול מופיעה עם זמרות ואמניות גדולות מכל העולם בהופעות בהיכלים כל הארץ. ביניהם:היכל הספורט אשקלון, בניני האומה בירושלים, היכל הקונגרסים בחיפה, היכל נוקיה בתל אביב,  ועוד.. הלהקה מורכבת משלישיית המורות, ובריקודים מיוחדים משלבת רקדניות נבחרות מבית הספר שמשקיעות בחזרות ואימונים רבים להצגת כוראוגרפיה מקצועית ללא פשרות".

איך התחושה ברגע של אחרי?

"סיפוק. סיפוק עצום שאנו זוכות לשמח את בנות ישראל ולקדש שם שמיים. אחרי כל מופע, לא משנה מה סדר הגודל שלו  אנו מרגישות מלאות, מלאות בשמחה ובאהבה עצומה שהקהל מעניק לנו ועם כוחות מחודשים להמשיך בדרך המדהימה שהתחלנו".

גם רקדניות וגם דתיות: איך משלבים בין השניים?

"בעבר לא היו כמעט ביטויי אומנות במגזר הדתי/חרדי, וגם אם היו, זה לא היה ברמה מקצועית. אנו באות ממשפחות דתיות/חרדיות, ומגיל מאוד צעיר עמדנו בפתויים גדולים. להקות גדולות מעורבות שרצו שנרקוד אצלן, פרויקטים נבחרים ברחבי העולם, הופעות חוץ מאוד נחשבות ועוד. אך לכל אחת מאיתנו ולכולנו יחד כשלישיה יש קו אדום שאותו אנו לא חוצות לעולם למרות הפיתוי הגדול. אנו רוקדות ומופיעות מול נשים בלבד ובזכות זה אנו רואות את ההצלחה והסייעתא דשמיא שעוטפות אותנו.

רצינו לרקוד במקום מקצועי אך לא מתפשר מבחינת צניעות ולכן, מחול משולש נבנה תוך מחשבה שכל רקדנית שתרקוד אצלנו תהנה במקסימום הנאה, עם מקסימום מקצועיות מתוך קדושה וטהרה."

למה כל כך חשוב לשלוח אותן לרקוד?

"המוטו שלנו: 'הריקוד הוא השפה הסודית של הנפש' (מרתה גרהם) מחול הוא תחום אומנותי שבו אנו עובדים עם הגוף שלנו, ולכן הוא נוגע ומשפיע עלינו בכל כך הרבה תחומים, פיתוח קואורדינציה פיתוח חשיבה, שיכלול התנועה במרחב האישי והסביבתי , פיתוח היצירתיות, הרמת הביטחון העצמי, דימוי הגוף והביטחון החברתי. זהו תהליך שהרקדניות עוברות במהלך שנה שכוללת שיעורים מקצועיים, מסיבות חנוכה ופורים חוויתיות וארוע סוף שנה שבו מאות אורחות לוקחות חלק ונהנות מחוויה בלתי נשכחת.

רקדניות קטנטנות שנכנסות בתחילת השנה מפוחדות, חוששות, חסרות ביטחון עצמי, עוברות תהליך הנבנה צעד אחר צעד עד למופע הגדול בסוף שנה שבו הן רוקדות מלאות בחיות, בשמחה, בביטחון וללא ספק עם הרבה הנאה. אנו מאמינות שלכל אחת יש זכות לרקוד,  ולמידה משמעותית וחוויתית תשפיע ותקדם את הבנות בכל תחומי החיים."

מה תגידו למי שרוצה לרקוד, אבל חוששת?

"הטיפ שלנו: כל אחת מסוגלת! לא משנה איך היא נראית, לא משנה באיזה גיל, לא משנה שאף פעם לא נכנסה לסטודיו… את מחוברת לתנועה, את אוהבת- את גם יכולה..!"

מה החלום שלכן?

"להצליח להנחיל בכל רקדנית את האהבה למחול,  את האושר שבחופשיות והתנועה, להגשים להן את החלום בפיתוח הכישרונות וכמובן להעצים במחול משולש  את האיכות ולא את הכמות, כי כמות ב"ה הולכת וגדלה מאליה".

מישהו שלח לנו מתנות קטנות

"כל רקדנית שמגיעה אלינו היא בגדר מתנה , ובשבילנו כמורות ורקדניות חובה עלינו לשמור עליה, על הפיקדון היקר שאמהות מפקידות בידינו במהלך כל השנה ולהעניק להן את המירב. ההתקדמות שלהן והשמחה בעיניים-זה הכל בשבילנו. הרצון להצליח הוא לגעת בעוד נקודות בארץ ובעולם, להאיר לבבות ולתת להם משמעות חדשה.

וכשהכל נעשה בצניעות, רק עם בנות בלבד, אנו מרגישות שזה עושה נחת לאבא בשמיים."