אז פניתי לאנה לברר מה פשר 'הצניעות' המדוברת, עם חיוך ענק ובאהבה גדולה, היא שתפה אותי בעצם בכל המיזם הזה שהוקם במו ידיה, איך זה החל, מדוע ולמה? ועוד מלא מלא שאלות שסקרנו אותי לדעת, הוקסמתי ממנה בכל פעם מחדש.

יאנה, מה גרם לך להתקרב ליהדות, ועוד להתגייר?

"יהדות היא חלק ממני", משתפת אותי יאנה. "יהדות היא חלק גדול ממה ומי שאני, מאז שאני ילדה תמיד הרגשתי קרובה להשם יתברך. תמיד היה בי את החלק הזה שהייתי חייבת לסגור עם עצמי, ועכשיו אני שמחה על הצעד הזה ומודה לאלוקים שנטע בי החלטה זו, ונתן לי את הכוחות האלו לעשות את הצעד הזה ולהתגייר, זה בעצם סגירה של מעגל שרציתי לסגור כבר הרבה שנים".

אוקי, אופנה! אבל למה דווקא אופנה צנועה?

"תמיד התחברתי לאופנה צנועה, אין דבר יותר יפה בעיניי מאישה שלבושה סגור, קלאסי ושמרני. זה פשוט מטורף בעיני והרבה יותר מושך. הגעתי לזה דרך הגיור ונחשפתי לעולם הזה יותר. אני התחברתי לאופנה צנועה עוד מגיל ילדות, פשוט מאד, אופנה צנועה תמיד הייתה נראת בעיני 'כאריסטוקרטיה' ומיועדת לאנשים בעלי מעמד גבוהה, תפסתי את זה כמשהו יקר וערכי. היום אני מבינה שאפשר לעשות אופנה צנועה ולא יקרה". 

הליין הצנוע שלך מיועד במיוחד למגזר הדתי והשמרני? או שפשוט רצית להנחיל סטייל צנוע לכולם?
 
"הקולקציה שלי נוצרה מביקוש ומחוסר במגזר הדתי,  אך נועד לכל הזרמים. אבל עכשיו אני רואה שכל העולמות נהנים מהרעיון, וזה מדהים! שגם נשים שבאות מהמגזר הפתוח ומהמגזר החילוני מעוניינות בזה, וזה בעצם חלק מהרעיון שלי ולא רק מחוסר בגדים צנועים וסטייל במגזר הדתי".
 

מה עוד מיוחד בקולקציה שלך?
 

"היום ניתן לעשות אופנה צנועה ברמה גבוהה ולא יקרה, אני אוהבת שאישה שמה על עצמה פריט אחד שניים וזהו. בלי יותר מדי קישקושים ומעמסה. איזה כיף זה לראות שאישה לא השקיעה את מירב מאמציה על הבוקר בחיבור אלף פריטים ללוק אחד. המשפט "את הכי יפה שנוח לך" זה לא עוד משפט, זו מציאות. ואיך שהשם ברא אותך ככה את הכי יפה, זה לא סתם. לא צריך לקשקש ולהוסיף ולהראות טפח ולגלות במחשופים, תיהיי את, תאהבי את עצמך ואל תנסי לרצות אף אחד פרט, מאת עצמך". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

מה התוכניות שלך לעתיד יאנה?
 

"אני חושבת שהתוכניות שלי לעתיד יכולות להשתנות כל רגע, אני לא מתכננת, השם מדריך ומכוון אותי, אני רוצה לעשות ים דברים אבל גם יכולה בן רגע להתחרט, הכל לאט לאט ובטוח. תודה לה' שיש לי את בעלי המקסים ואת בתי המלאכית הפרטית שלי, ואני חיה את הרגע ומודה לאלוקים על כל רגע ורגע".

חובבת אופנה, יופי וסטייל: אולי יעניינו אותך גם הכתבות הבאות>>