בעולם האפנה נפוצה התופעה של חיסול פריט מהמדפים בעקבות הצגתו ע"י אחת מאושיות אופנה ותרבות מפורסמות. גם אם מחירו לא ידידותי לסביבה, זה לא מונע מרשימה התפוצה של פריט האופנה ללכת ולגדול במהירות הזויה. 'איט גירל' כזו או אחרת המופיעה עם תיק חדשני, מהווה מוטיבציה אדירה לרכישה המונית, והופכת אותו לטרנד. אך ההיסטריה מאבדת שליטה כשמדובר בפריט המשווק באופן בלעדי ומצומצם.

בלעדיות זהו שם המשחק. עכשיו נסו לתאר את ההיסטריה ההולכת וצוברת תאוצה בקרב אושיות האופנה והסטייל בעולם, כשתיק מעצבים נחשק מדגם "נינה" שעיצבה 'גבריאלה הרסט', לא ניתן לרכישה בחנויות או באינטרנט, אלא באמצעות שליחת מייל שיכניס אתכם לרשימת המתנה בלתי נגמרת, ממנה תבחר המעצבת למי מתאים לה להכין את התיק.

הכל התחיל כשגבריאלה, מעצבת אופנה אמריקאית, הכינה להנאתה דגם ייחודי של תיק - יפה ללא ספק - שלא נועד כלל לצרכי שיווק ומכירה, אלא לצורך השקה מצומצמת לקבוצת חברות קרובות. כשפגשה גבריאלה גבר זר שהתעניין בתיק שנשאה עימה, החל העניין לצבור תאוצה. הגבר, שהתברר כמנהל העיצוב של חברת "אפל", היה מבין עשרים בעלי המזל שזכו לקבל את המהדורה הראשונה והמוגבלת של תיקי "נינה".

הפריצה הגדולה של התיק נזקפת לזכותה של שחקנית ידועה שהופיעה עם התיק בטקס חלוקת פרסים.  המפגש בין 'האיט גירל' ל'איט בג' החדש, היה הטריגר להיסטריה שבאה בעקבותיו. כשהחלה להיווצר רשימת המתנה ארוכה ל'נינה', הרסט התראיינה בפתיחות בנוגע לאסטרטגיית המכירה שלה וטענה כי: "חנויות ביקשו מאתנו למכור אותו ואמרתי להן 'לא, אנחנו הולכים לשמור אותו אצלנו'. אנחנו גם לא הולכים למכור את התיקים הללו ברשת. צריך לשלוח מייל אם יש עניין אמתי בתיק".

בראיון למגזין "ווג" שתיאר את הביקוש חסר התקדים לתיק, אמרה: "לא עיצבתי אותו כדי למכור. רק רציתי להשיק אותו ונתתי אותו לחברים ולנשים איתם אני עובדת". אחת מאותן נשים 'מאושרות'  היא מירוסלבה דומה, חברתה של המעצבת, פאשניסטה ידועה ומובילה בעולם שהחלה להפציע עם התיק בהזדמנויות רבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

מסתבר שתיק של 'שאנל' או של 'לואי ויטון' לא מספק את ה'פאשניסטיות' חובבות השופינג המשובח, בגלל העובדה הפשוטה שהם 'ניתנים להשגה'. אך לפני שאתן ממהרות לנסח מייל מתלהב למעצבת התיק הנחשק, תזכרו שגם המחיר שלו לא בדיוק ידידותי לסביבה ונע בין 7500 ל-45000 ש"ח, תלוי אם אתם מעוניינים בגרסת עור קרוקודיל יוקרתית או בגרסה הפשוטה יותר.