אבא, אתה לא מפחד? אתה לא פוחד, אבא?

על 30 שנה של איבה וטינה שלעולם לא תחזורנה למוטב? על 30 שנה של כאב ואבדן, שלעולם לא תסובנה אחור על צירן? על 30 שנה אבודות וחשוכות כדבעי, של ניכור וחרמי וקונמי? על 30 שנה שטסות לעבר גיל ה-50 וה-60, בהן הפכנו מצעירים,לבוגרים, לקשישים? על 30 שנה בהן נולדו צאצאינו וגדלו והפכו מגדיים לתיישים?

אתה לא פוחד, אבא?

מ-30 שנה שבהן לא נרגעה גאוותך הפגועה, מילדה תועה בת 20 שמלאה סאת סיבלה? שבאה אליך ל"אבא", ממכות "שחורה וכחולה". שגררת אותה בכל פעם לרבנים, להראותם את מר גורלה. אבל מיד אחר כך ב"אזניים"בחזרה לבעלה, לבל ייראה יישמע או ייוודע. 

אתה לא שוכח ואין בליבך סליחה, על זה שאמרה לך ביגונה שדי לה ולא תשמע עוד בקולך. לא בת בליעל היא, כי מרב שיחה וכעסה שפכה. והרי אתה בעצמך את בעלה שנאת ולו בזת בגלוי ורק אותה הכרחת לחיות איתו בעינוי.

אתה לא פוחד, אבא?

שבמקום לחבק, להבין, להכיל, לתמוך, לסייע ולנהל - החרמת, זרקת אותה לכלבים, להתדרדר לעזאזאל? אפילו במצרים נענש ומת רק כל בכור, אלוקים ריחם על הבכורה. ואתה בדרכיו לא הלכת, ואת שמי מחקת מסיפרך.

אתה לא פוחד, אבא?

מהרגע בו האמת תתגלה לך ביום הדין, בה תיווכח ללא ספק כי שגית בקריאת הכתובת על הקיר. בדיוק כמו עלי בשילה חשבתני לשיכורה כשהייתי כשרה, קראת לי קורבה כשהייתי קרבן ואני רק רציתי להיות כמו שרה, אם בישראל, גם אותה השטן הצליח לבלבל...

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

אתה לא פוחד, אבא?

מעוד שנה ועוד שנה ,בה ניצבת ילדתך בראשה, מסויטת מול המילים:  "רחמנו כרחם אב על בנים"? מתפתלת בבכי: רחם עלי אלוקה, אבל רק לא כמו אבא. אין בליבך טיפת רוך וחמלה לילדה שמגיל אפס עוד מחכה לטפיחה על השכם ל-"את בסדר ילדה".

ומשיח יבוא אבל זה לא בא. אינך פוחד מהאכזריות והאטימות בה בנית חומה זו לעד מהיום שיגיע בעיתו או במועד היום בו אבא שלך בשמים ימדוד לך במידה שאתה מודד?

אתה לא פוחד אבא ?

מכל השנים הללו שבהם היית יכול למצא את שרידי במכונית נטושה? או קופצת מהגג קרועה ושסועה? מהיום שזה כל כך יכאב עד שאקח את חיי בידי? או לחילופין מהיום שבו אומר די לכאבי ולא אצפה עוד ואוותר ואיוותר. לבדי, וארים את ידי ואומר אל נפשי הדאובה: חדלי לך מיחל, כי אב ואם שכאלו, פחותים מפכים קטנים הם. מר ונמהר, איני חוזרת עוד לעולם אל עבר הנהר...

מסר לאבות מתמודדים, פשוט תקבלו את ילדיכם כמו הם..