שינה במיטה נפרדת מועילה ומיטיבה עם הבריאות ומשפרת את הזוגיות, כך קובע מחקר חדש. 50 אחוז מהזוגות שלא ישנים במיטות נפרדות סובלים מהפרעות שינה. ד"ר סטנלי מומחה לשינה אומר: כי בעצם מעולם לא היינו אמורים לישון בשותפות, השינה המשותפת נוצרה בשנים האחרונות כתוצאה מהמהפכה התעשייתית, כאשר אנשים עברו להתגורר בערים הגדולות, הדירות היו צפופות יותר, ולכן הצמצום של נהמרחב בבית הביא לכך לישון באופן משותף על מנת לצמצם מקום, ואט אט נתפסה כתרבות זוגית.

לפני התקופה הוויקטוריאנית זה לא היה נדיר עבור זוגות נשואים לישון בנפרד. ברומא העתיקה, המיטה הזוגית הייתה רק כמצג, אך היו ישנים בנפרד. ד"ר סטנלי, שהקים את אחת ממעבדות השינה המובילות של בריטניה באוניברסיטת סארי, אמר: "האנשים כיום צריכים לשקול לעשות את מה שעשו בימי הביניים, על מנת לשפר את איכות השינה שלהם". כידוע שינה ירודה גורמת לדיכאון, מחלות לב, שבץ, מחלות ריאה, בעיות בתנועה ותאונות תעשייתיות, וגם לגירושין.

ד"ר רוברט סוציולוג באוניברסיטת סארי, אמר: "אנשים מרגישים שהם ישנים טוב יותר במשותף, אבל העובדות מוכיחות אחרת." הוא ביצע מחקר להשוות כמה טוב ישנים זוגות בשינה משותפת לעומת שינה בנפרד. בהתבסס על 40 זוגות, הוא מצא שכאשר זוגות חולקים מיטה ואחד מהם נע בשנתו, יש סיכוי של 50% שהשותף הרדום שלהם יופרע כתוצאה מכך.

למרות זאת רק 11 אחוז ישנים בנפרד. הסופרת קרמר בוסל, בסיפרה על 'זוגיות בריאה' מציינת כי זוגיות בריאה יותר כאשר מפרידים את המיטות, זה גורם לפחות מריבות ושינה עם פחות הפרעות. גם שינה במיטה משותפת עם ילדים ניתן לנסות להפריד על מנת לתת להם זמן שינה איכותי, על פי המחקר ילדים שישנים ללא שותפים, ישנים רגועים יותר ומפתחים הרגלי שינה בריאים יותר.