הסיפור האחרון שהתפרסם בכיכר השבת על זוג התאומים, חסידי ברסלב שנולדו בהפרש של 20 דקות, נישאו לזוג אחיות תאומות שנולדו בהפרש של 20 דקות ובהפרש של 20 דקות, ילדו שני הזוגות - שתי בנות, הפך לוויראלי במהירות וגרר אלפי שיתופים ברשת. לידת תאומים היא דבר מרגש, פלא אנושי מרתק. התזמון, הדיוק, העובדה שהכול קורה בדאבל - לא ברור מה בדיוק גורם לנו להגיב באופן אמוציונלי כל כך לסיפורי תאומים, אבל הנה עוד שניים מדהימים במיוחד:

אורית ורונית הן תאומות זהות לחלוטין בנות 26. השתיים נישאו בהפרש של כחצי שנה וילדו את ילדיהם הראשונים בתאריכים חופפים, אמנם לא באותו היום, אך בפערים של ימים.

אורית, הגדולה מבין השתיים, טוענת כי תמיד הרגישה מתי אחותה במצב רגשי טעון. "זו תחושה שאיני יכולה להסביר אותה" אומרת אורית ומספרת כי כאשר היו בנות 17, רונית טסה לבקר את בני הדודים באירופה. לפני שהספיקו ליצור קשר אחת עם השנייה, אורית חשה באי נוחות ודאגה לה מאד. היא ייחלה לשיחת טלפון ממנה, וכאשר זו הגיעה הבינה אורית כי רונית חלתה בדלקת ריאות במהלך הטיסה. "אני לא יכולה להסביר את הרגש הזה, זה חזק ממני, אבל הוא קיים תמיד" מחזקת רונית את דברי אחותה. לפעמים, היא מעידה, גם בלי לדבר, הן מבינות אחת את השנייה בשפת סימנים קלים ובתחושות שעוברות ביניהן.

התאומות שסירבו להיפרד והבריאו

לגרייס ולילי ג'ונסטון, זוג תאומות שהוכנסו לפגייה רגע אחרי הלידה כיוון שנולדו 13 שבועות מוקדם יותר, לא היה סיכוי לשרוד. בניסיון לסייע להן במלחמה על החיים, הן הוכנסו לאינקובטור אחד. מרגע שהתאחדו, הן הושיטו יד אינסטינקטיבית והחזיקו ידיים. השתיים לא הפרידו את אחיזתן זו בזו במשך חודשיים, עד שיצאו מהפגייה.

היום שתיהן בנות שנה ובריאות לחלוטין. אמם, חנה, זוקפת את ההתאוששות המהירה שלהן לקשר ההדוק ביניהן. "העובדה שהן החזיקו ידיים בבית החולים, סייעה להן בקרב ההישרדות והעניקה להן כוחות כפולים" אמרה לדיילי מייל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

הידעת?

- כ-20 אחוז מהתאומים הם שמאליים, לעומת 10 אחוזים בקרב אנשים שאינם תאומים.

- התאומים המוכרים ביותר בתנ"ך הם יעקב ועשיו.

- בשנת 1707 אישה שחיה ברוסיה ילדה 4 רביעיות, 7 שלישיות, ו-16 זוגות תאומים.

- בשנת 1899 ילדה אישה נוספת 15 זוגות תאומים כולם בן ובת.

- התאומות שחיו עד גיל המבוגר ביותר מתו בגיל 107.

- התאומים שחיו עד גיל המבוגר ביותר מתו בגיל 108.

- משקל התאומים הנמוך ביותר הוא 850 גרם.

- משקל התאומים הגבוה ביותר הוא 12.6 ק"ג.

- טביעת האצבע של תאומים זהים אינה זהה בדיוק, למרות שהמטען הגנטי שלהם זהה כמעט לחלוטין. הסיבה? תנאי סביבה שונים של כל אחד מהם ברחם.