הימים האחרונים היו מאוד חמים, והיום חם עוד יותר. אני מודעת לכך שאני סובלת באופן חריג מחום ושהוא מעיק עלי טוב טוב. כבר מעל ארבע עשרה שנה שאני גרה באזור המרכז, אזור שבהחלט מזוהה עם שמש, לחות, מעלות וקיץ חם ובכל זאת טרם התרגלתי.

בכל שנה בימי החופש הגדול אני נתקפת הלם מחודש - "מה אני עושה פה ואיך אצליח לשרוד את הקיץ הקרוב?".

ואז אני נרגעת ומבינה כי אני פה וכנראה שבשנים הקרובות גם אשאר פה, וכדאי שאמצא דרך להתידד עם המעלות המטורפות שבחוץ ועם הלחות הדביקה שעוטפת אותי. יש לי מן אתגר עצמי כזה, לחפש את הדרך להקל מעלי ומעל בני ביתי את מועקת מזג האויר הקיצי.

מכאן את מבינה שמעט עננים, וקצת אפור הופכים אותי למלאת חדווה חיוך, יש לי במאגר כמה רעיונות ואני מתאמצת להתחדש והחלטתי לשתף אותך בכמה אפשרויות של הפגת החום וצינון האווירה שגם לך יהיה קצת יותר נעים וקריר.

למה לא?!

מוזמנת להשתמש ברעיונות כמו שהם וכמובן לשתף עוד אימהות שקצת חם להן.

קרח יצירתי

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

הכיני עם הילדים קוביות קרח בצורות מעניינות, יש אפשרות לקניית מגשים לקרח מסיליקון בכל מיני צורות ויש אפשרות להכין את המגשים לבד, בעזרת חומר שנקרא מפל (ניתן לקנות בחנויות לחומרי יצירה) זהו חומר גמיש שניתן ליצור ממנו כל מיני כלים בצורות מעניינות כמו צורות הנדסיות, לב, עיגול וכל צורה שעולה על דעתכם ע"י קיפול וסגירה במהדק. תמיד כיף לשתות מים או כל דבר אחר כשזה קר ובטח עם קרח בצורות מעניינות שהכנו לבד.

שפריץ בחוץ

רעיון זה מתאים למי שיש לה חצר צמודה לבית. הילדים לובשים בגדי ים ועם צינור או ממטרה את מאפשרת מס' דקות מוגדר מראש להשתובבות בתוך המים. כיף לא נורמאלי לילדים. חשוב להגדיר נראש כמה זמן זה הולך להיות כדי שלא יבוזבזו הרבה מים וכדי שתהיה לך שליטה על ההשתובבות שברגע יכולה להפוך להשתוללות רבתי.

אמבטיה מוקדמת

את מכירה את זה כשחוזרים הביתה מסבב האיסוף של כל הילדים וכולם סמוקי לחיים, עצבניים ומחפשים רגע של קור? אני מכירה את זה היטב ואני מתכוננת לרגע הזה.

איך?

מכוונת את המזגן כך שיקרר את הבית טוב, טוב כשכולם עתידים להיכנס, מכינה מראש צלחת ערוכה יפה ומסודרת של פירות קיץ קרים שיצאו זה עתה מהמקרר, מציעה לעשות אמבטיה קצרה ומרעננת לכל מי שמעוניין להרגיש מעט יותר נעים.

אחרי השטיפה הקצרה פתאום תקבלי בחזרה את הילדים המתוקים והרגועים שלך וזה הזמן להתחיל אחה"צ משפחתי ונחמד, אל תשכחי להעניק גם לעצמך שטיפה קרה! בטוחה שמבין הרעיונות הנ"ל תמצאי לעצמך משהו קריר ומתאים לך ולילדים שלך. העיקר שלא נאפשר לחום להכריע אותנו והוא יודע לעשות זאת היטב..

הכותבת היא אורה פולק, מנהלת יוצרות - המקום לאימהות מובילה, יוצרת ושמחה. אמא לשמונה ילדים במשרה מלאה.