כבר בעבר הרחוק רווח המנהג לעורר את כלי הדם בלחיים. אימותינו בדורות הקודמים חשו עצמם יפות רק לאחר שצבטו את לחייהם וכתמים אדומים התפשטו בהן. אני מאמינה כי יופי הוא נושא כאוב גם בלי צביטות מיותרות לכן כנראה המציאו את הסומק שיחליף את הצביטות.

מרקם הסומק: לעור פנים יבש ההמלצה הבריאותית היא להשתמש בסומק במרקם קרם שמכיל חומרי לחות וויטמינים. כך גם העור היבש  שלך יראה גם יותר רענן וגם יהיה בריא יותר. לעור שומני עדיף לבחור סומק אבקתי קלאסי או סומק ג'ל (על בסיס מים)

גוון הסומק: הנחת הסומק בצורה לא מוצלחת עלולה לעורר שאלות כמו: נפלת על הפנים? מה קרה לך בפרצוף? בכדי להימנע משאלות בסגנון שלבי את הסומק בצורה מושלמת עם עור הפנים נכון מטרת הסומק להעניק חיות לעור אבל סומק שצבעו לא מתאים לפנים עלול להפוך לצבע מלחמה אינדיאני.

לעור ורדרד מתאימים גווני סומק חומים או זהובים להצללות. לעור בהיר מתאימים הגוונים הבאים: ורוד, שזיף, אפרסק, ודובדבן. לעור לבן וחיוור מומלץ להשתמש בגוונים של ורוד בהיר פסטלי והדומה.

לעור כהה מתאים גוון חום כהה וגווני הדובדבן, כתמתם וורוד פוקסיה, לעור כהה לחלוטין כדאי להשתמש בסומק עם ברק חזק, ברק מעומעם עלול להיעלם על הפנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

היכן להסמיק: המקום הקלאסי והברור להנחת סומק הן תפוחי הלחיים, אבל ישנם

 גם אזורים אחרים להם הסומק לא יעשה נזק, למשל, מתחת לעצמות הלחיים כדאי למרוח סומק עם מברשת צרה וקשיחה בתנועות טישטוש כלפי מעלה. עצם הלחי למשל זקוקה למגעה המלטף של מברשת סומק עגולה ורכה עדיף חצי צרה (מצרה שלמה) המסונפת לאבקת סומק בהירה המכונה שימר ומיועדת להאיר את הפנים. ניתן להניח סומק כהה מתחת לעצמות הלסת כדי לטשטש סנטר כפול. בקיצור סומק במקומות הנכונים יכול לשנות את תווי הפנים לחלוטין (לטוב ולמוטב).

מומלץ להניח את הסומק בעזרת מברשת רחבה צפופת שיער טבעי בדיוק כמו של הקאסטם, וכן, כמו הקאסטם גם מברשת הסומק זקוקה לחפיפה מידי פעם.